Четверг, 24 Авг 2017, 07:58:01
Приветствую Вас, Гость

[ Личные сообщения() · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

Страница 20 из 91«1218192021229091»
Форум о рыбалке » Список форумов о рыбалке » Вести с водоемов Молдовы » Другие озёра 2 (2015-....) ((с 2015 года по ....))
Другие озёра 2 (2015-....)
madanelДата: Понедельник, 08 Дек 2014, 01:11:33 | Сообщение # 1
Чистильщик
Статус: Offline
Информация с водоёмов Молдовы не имеющих свою отдельную ветку.

При публиковании своего сообщения, просьба быть максимально информативным.
Укажите:
*В каком месте водоёма Вы ловили,
*Какие снасти и насадки использовались,
*Каковы были условия ловли (погода, уровень воды, течение, береговая ловля либо ловля с лодки),
*Какая рыба была в улове.
Все сообщения не касающиеся непосредственно информации о рыбалке с Днестра будут удаляться.
Фотографии публикуйте в
 ФОТОАЛЬБОМе, в рубрике "Другие Водоёмы". (Для добавления фотографии ЖМИ СЮДА)

Цена рыбалки: 100 лей/снасть (2017г.)

А зачем писать отчеты?

Поделюсь хорошим настроением, наЖМИ на ссылку: "Запорожец голубой" слушать

madanelДата: Среда, 03 Июн 2015, 18:44:51 | Сообщение # 286
Чистильщик
Цитата Petru ()
spunetimi va rog unde pot gasi informatii despre lacul ista
Lac se numeste "Картонка". Mai multa informatie gasiti aici: http://rybalka.md/search....A%D0%B0

Поделюсь хорошим настроением, наЖМИ на ссылку: "Запорожец голубой" слушать

iudjenДата: Среда, 03 Июн 2015, 18:46:39 | Сообщение # 287
Petru, dupa cite vad eu e lacul de la Singera.....aici cer 100 lei de undita asa mi-au zis paznicii...doar ca nu vad pescari pe la acest lac ...primavara aceasta mai in toata ziua puneau plasa si bateau cu vislele in barca ...acest lukru il faceau si anul trecut....poate si este peste mare dar nu am vazut pe nimeni sa prinda...anul trecut am vorbit cu niste pescari care aveau vrio 6 undite aruncate si la makuk si la prikormka cumparata ...dar nimik nu au prins nimik si ma intrebau si pe mine daca exista peste in acest lac....dupa acea conversatie nici nu am incercat sa pescuiesc acolo nu avea sens.....era si un batrin la pluta care scotea mikro karp...poate si este peste mare ...cine stie ...poate cineva a fost si a prins ....am scris ceia ce am vazut ...plus mai e o problema ca era foarte neingrijit pe mal erau buruieni ca nu aveai pe unde trece...

PetruДата: Среда, 03 Июн 2015, 19:18:59 | Сообщение # 288
madaneliudjen, mersi, rau kai mort miine am vrut sa plec inkolo(

iudjenДата: Среда, 03 Июн 2015, 19:32:33 | Сообщение # 289
Petru, o sa am timp o sa trec zilele astea pe akolo oi mai vorbi ku paznicii si oi scrie aici cei ku iazul asta

Добавлено (03 Июн 2015, 19:32:33)
---------------------------------------------
daca vrei sa petreci o zi frumoasa si sa pescuiesti pot sa recomand un iaz ...akolo iti spun din start ca pestele se plateste...dar sunt exemplare frumoase...

PetruДата: Среда, 03 Июн 2015, 19:35:49 | Сообщение # 290
iudjen, la moment ma aflu la vila in chetrosu de asta si am vrut inkolo sa plec ca mii aproape, miine in drum spre casa o sa intru shi voi intreba ce shi cum pe akolo
vrio 2-3 ani in urma am prins ogramada akolo, cumnatu meu o luat un tolstolob de vrio 6 kg

Сообщение отредактировал Petru - Среда, 03 Июн 2015, 19:37:36

iudjenДата: Среда, 03 Июн 2015, 19:51:36 | Сообщение # 291
Petru, ok succes...daca ceva sa scrii aici pe forum cares conditiile acolo la moment...si daca se prinde

NoiДата: Четверг, 04 Июн 2015, 16:25:33 | Сообщение # 292
Cam tîrziu dar sper să fie de folos.
Sîmbăta 30 mai. 
Am mers cu colegii "la pescuit", iazul cu plata l-am gasit personal pe un site renumit ceva cu trei de nouă.
Iazul se află în regiunea Călăraşi lîngă s. Frumoasa. Se achită 100 lei pentru 2 scule, nu este limitat cit pescuieşti în kg(cred ca deja asta trebuia să ne pună în gardă).
Am ajuns pe la 6 dimineaţa,proprietarul ne-a întîlnit şi a zis unde să ne amplasăm şi că trece pe urmă după plată.
Pe mal mai erau pescari în total cam 11-12 persoane. Toţi au prins cite ceva caras mic cit degetul, carp mic (mai bine zis - nano,care este pentru a creşte) şi cîţiva bibani tot de marimea palmei.
Asa c asta cred ca va fi ultima dată cînd am ars cu iazuri private şi cu stapini aprigi de bani. 

KalypsoДата: Четверг, 04 Июн 2015, 16:47:30 | Сообщение # 293
Цитата Noi ()
Asa c asta cred ca va fi ultima dată cînd am ars cu iazuri private şi cu stapini aprigi de bani.
 Noi - vreau sa-ti spun ca desi nu am fost la lacul cu pricina, dar nu merita din prima incercare sa pui cruce pe el. Nu e corect.
Intreaba pe Forum de la Pescarii cu "renume" de cit timp am nevoie pentru a gasi cheia lacului?
Nu stiu cum altii, dar de exemplu eu am fost 3 ani la unul si acelas lac pentru a gasi cheia...in toti acesti 3 ani am avut doar o trasatura serioasa...mereu zic ca nu mai vin, dar...an de an sunt acolo...nu cedez...sper ca si wekeend-ul acesta voi incerca succesul.

Добавлено (04 Июн 2015, 16:47:30)
---------------------------------------------
Intreaba de CatFish cit timp a petrecut si cite a incercat pina a gasit cheia lacului Rezeni?!
In plus pescari sunt de 2 tipuri - care pleaca la pescuit dupa peste si cei care pleaca dupa o "doza" de adrenalina si odihna. Tu doar trebuie sa te decizi in ce categorie doresti sa fii.
Fir Intins. smile

Время проведённое на Рыбалке в счёт жизни не идёт.

Сообщение отредактировал Kalypso - Четверг, 04 Июн 2015, 16:45:19

serpanuДата: Четверг, 04 Июн 2015, 17:22:52 | Сообщение # 294
Noi-am fost si noi anul trecut la acest iaz de 3 ori undita era 75 de lei fix asa cum ai scris si tu am incercat mai multe locuri si in coada si pe damba si pe celalt mal dar in fine 3-4 carasi si atit. Prima data am venit mai de dimineata si stapinul nea arata ce a prins la plasa erau vreo 3 carpusori mari vreo 2 tolstolbici marisori de la inceput neam bucurat dupa vreo 7 ore neam descurajat total

NoiДата: Пятница, 05 Июн 2015, 10:29:49 | Сообщение # 295
Kalypso,
De fiecare data si eu ma gindesc asa ca poate ceva nam reusit, undeva ceva am gresit, n-am luat in consideratie careva conditii meteo, nada s.a.
Acum la acest iaz cei 11 pescari au prins toti acelas fel de peste - ca in bazin, dai vreo 20 kg de peste sa faci imagine ca este si poftim boieri.
Cheie cred ca poti sa gasesti acolo unde este si lacat (mister ceva) da aici unde arunci unditele in bazin, nu cred.
Prutul si Nistrul cred ca vor fi totdeauna interesante din acest punct de vedere+ alte iazuri cu lacat(ex.Rezeni). P.P.

serpanu,
Noua tot la intimpinare ni-a zis ca un carp de 1 kg a rupt undita cuiva  smile .

Сообщение отредактировал Noi - Пятница, 05 Июн 2015, 10:31:16

AspiusДата: Пятница, 05 Июн 2015, 11:50:30 | Сообщение # 296
Цитата Noi ()
un carp de 1 kg a rupt undita cuiva

Tind sa cred ca undita repectiva era din stuh biggrin biggrin

Born to fish.

garrybestДата: Суббота, 06 Июн 2015, 17:01:44 | Сообщение # 297
Привет всем, бывал в прошлом году в Пэулешть. У кого есть свежая инфа об этом озере? Может кто-то знает новый номер хозяина потому что старый не доступен! Спасибо!

шапаДата: Суббота, 06 Июн 2015, 21:12:17 | Сообщение # 298

Мертвое болото! Были в прошлом году с 6 утра до 12 обеда ни одной поклевки. Рядом сидели мужики за сутки поймали одного карпа. Вот такая ИНФА!

AlexComДата: Воскресенье, 07 Июн 2015, 13:54:17 | Сообщение # 299
Привет всем. Прошу сильно не критиковать мой первый отчёт.
Итак, с пятницы на суботу пригласили на рыбалку в селе Рэдень, Кэлэрашкий район. В 17.30 мы на водоёме. Быстренько разгрузился, Собрал каповые удилища и пробил дно радио эхолотом который закидываещь удилищем. Определился чо буду ловить на глубине 0.8м так как на моём участке это был максимум. Собрал Род-под, Прикормил спомбом и в бой. С 18.30 начялись поклёвки на ферментированую кукурузу и первый Амур килограм на 3 в садке. До 2 часов ночи работало только кукуруза и ловились только Амуры, самый большой потянул на 4.7кг. И тут, в 2.40 на боил собственного производства дипованный ароматом сливы клюнул поровозом карпик на 5.4кг. После 40 мин тишины опять поклёвка на боил, и карпик где то на килограм уже в садке. На расвете чясам к 4.30 опять на боил карпик где то на 3-4 кг был вытащен на берег. После етого тишина до самого ухода
Самое странное во всей рыбалке что клевало только у меня из нашей компании.
Смотреть:-->> 2701057.jpg(76Kb) · 8549057.jpg(33Kb) · 1403936.jpg(34Kb)

Сообщение отредактировал AlexCom - Воскресенье, 07 Июн 2015, 14:08:21

igor-nДата: Воскресенье, 07 Июн 2015, 14:17:02 | Сообщение # 300
AlexCom, лиха беда начало smile коротко и ясно  yes рыбка зачётная!от меня+++

Форум о рыбалке » Список форумов о рыбалке » Вести с водоемов Молдовы » Другие озёра 2 (2015-....) ((с 2015 года по ....))
Страница 20 из 91«1218192021229091»
Поиск:

[ Личные сообщения() · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Статистика Форума
Мини чат Сегодня сайт посетили Теги
Doc, МОЛОЧНИК, Madelrine, Tiras, alexandrut

Новые:

• Negrutsa-Roman
  • alexandrut
  • sharkady
  • KubDaSan
  • Wolfx
  • mihai
  • Beschieru
  • MAX